Hem » NAGLAR » Nagelolja Cherry Crush 15ml

Nagelolja Cherry Crush 15ml

68 SEK

Beskrivning

Nagelolja Cherry Crush 15ml

Välvårdade händer är vårt visitkort. Manikyrerade naglar och slät, silkeslen hud ger oss självförtroende i vardagliga situationer och är en sann prydnad.

Det föränderliga vädret, miljön vi arbetar i, såväl som de produkter och ämnen vi använder i hushållssysslor, gör det ibland svårt att bibehålla våra händers skick, och särskilt nagelbanden runt naglarna.

Palu-serien med återfuktande fruktoljor skapades för alla som drömmer om vackra och välvårdade händer. Formulan, berikad med sötmandel- och persikokärnolja, återfuktar och lugnar , samtidigt som den bibehåller hudens elasticitet och absorberas lätt . Dessa oljor, i en praktisk pipettbehållare, är perfekta inte bara för din salong som en sista touch till vilken look som helst, utan även för ditt sminkbord eller i din praktiska sminkväska. Så att du kan ta hand om dina händer även när du är på språng.

Egenskaper:

Förhindra att huden torkar ut
Återfukta och mjukgöra huden
Sötmandel- och persikokärnolja ger näring och elasticitet
Absorberas lätt

Bruksanvisning: Applicera på rena nagelband runt naglarna och massera in tills det har absorberats.

Listorna över ingredienser uppdateras regelbundet. Innan du använder en av våra märkesprodukter, läs ingredienslistan på förpackningen för att säkerställa att ingredienserna är lämpliga för ditt personliga bruk.

Lager

Artnr: 983900
Lagerstatus: I lager

Ingredienser

Paraffinum Liquidum, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Prunus Persica Kernel Oil, Parfum, Amyl Cinnamal, Limonene +/- CI 16255, CI 42090, CI 19140, CI 26100
Andra produkter från samma kategori
  • VICTORIA VYNN
    Art nr. 332612
    113 SEK
  • Art nr. 332629
    99 SEK
  • Art nr. 332630
    99 SEK